OLT Express -żegnaj!

OLT Express - żegnaj!

Marzenie wielu podróżników , aby tanio przemieszczać się po naszym kraju w komfortowych warunkach(Airbus) i za niską cenę(99 złotych)się nie spełniło, linia lotnicza OLT Express zawiesiła loty!

uploaded_img/olt1.JPG

W tym celu wypożyczono od firmy liesingowej flotę dziesięciu Airbusów A320 i dwóch A319 dla zaspokojenia potrzeb regularnych przewozów i lotów czarterowych.

uploaded_img/olt2.JPG

Airbus A319 rejestr. SP-IBA rok produkcji 2009 w linii od czerwca 2012 roku wcześniej w Air Berlin, na podejściu do krakowskiego lotniska.

uploaded_img/olt21.JPGuploaded_img/olt22.JPGuploaded_img/olt3.JPG

Ląduje na Balicach A320 rejestr.SP-IAD Samolot wyprodukowany w 2003 roku. Wykorzystywany wcześniej przez maltańską linię Air Malta.

uploaded_img/olt31.JPG

Samoloty zabierają odpowiednio A319- 156 pasażerów, A320- 180 pasażerów. Z Krakowa latano do Poznania, Szczecina, Bydgoszczy i Gdańska. Największą popularnością cieszył się oczywiście Gdańsk.

uploaded_img/olt32.JPGuploaded_img/olt33.JPG

Samoloty miały według mnie bardzo interesujące i ładne malowanie. Kampania reklamowa OLT była graficznie bardzo dopracowana. Niestety skończyło się wszystko strasznie szybko i nie fajnie.

uploaded_img/olt34.JPGuploaded_img/olt4.JPG

Przygotowania do jednego z ostatnich lotów z podkrakowskich Balic - 26 lipca 2012 roku.

uploaded_img/olt41.JPGuploaded_img/olt42.JPGuploaded_img/olt43.JPG

Przykro się robi, jak człowiek widzi upadek takiego przedsięwzięcia. Szkoda pilotów, pracowników firmy, partnerów biznesowych,kooperantów, a najważniejsze pasażerów, którzy mieli wykupione na kilka miesięcy do przodu bilety.

Co firma zrobiła z tą żywą gotówką? Sądzę, że nigdy się nie dowiemy.

uploaded_img/olt44.JPG