Pendolino w Bochni

ED250 Pendolino w Bochni

Wymiernym efektem modernizacji magistrali kolejowej Kraków - Rzeszów(E-30) było pojawienie się w grudniu 2015 roku w rozkładzie jazdy na tej trasie najszybszego pociągu PKP Intercity.Po roku eksploatacji PKP IC zadecydowała,że pociąg relacji Rzeszów - Gdynia Główna w rozkładzie jazdy 2016/17 zatrzymuje się w Bochni! Tym sposobem nasze miasto dołączyło do elitarnej grupy polskich miast połączonych super szybkim pociągiem z resztą kraju.


uploaded_img/pen1.JPG

Pierwszy grudniowy(2015 r.) przejazd ED250, bez zatrzymania przez Bochnię:

KLIKNĄĆ!

uploaded_img/pen2.JPG

Elektryczny zespół trakcyjny ED250, ma możliwość rozwijania prędkości 250km/h, na naszej trasie jedzie z maksymalną dozwoloną prędkością 160 km/h. Duże przyspieszenie jakie posiada dzięki silnikom elektrycznym o mocy łącznej 5,5 MW i skuteczne hamowanie elektrodynamiczne sprawia, że ten nowoczesny skład niewiele czasu "traci" na zatrzymanie w Bochni.Warto dodać, że aerodynamiczny „nos” pociągu zaprojektował Giorgetto Giugiaro – włoski projektant samochodów, współzałożyciel firmy Italdesign-Giugiaro S.p.A

uploaded_img/pen3.JPG

Poranne przejazdy skłoniły mnie do zrobienia filmiku p.t."Poranek z Pendolino w Bochni"
KLIKNĄĆ!

uploaded_img/pen31.JPG

Pierwsze przystanki , historyczne, to 11 grudnia 2016r. wieczorem do Rzeszowa i 12 grudnia 2016r. do Gdyni.
Mój filmik: KLIKNĄĆ!

uploaded_img/pen4.JPG

Znaki czasu w Bochni:
-zmodernizowany całkowicie przejazd pod torami na ulicy Wodociągowej.
-poranny superszybki pociąg Pendolino nad "Wodociągową"

uploaded_img/pen5.JPG

Dzięki Pendolino Bochnianie mają codzienne bardzo wygodne połączenie z Warszawą(jesteśmy na "centralnym" przed dziesiątą rano) i powrót o 17.50 z Warszawy. Należy tylko polować na zniżki na stronie PKP intercity , aby wypad do stolicy stał się przyjemną jednodniową wycieczką.